Kosmetyki do konturowania twarzy

Wymodelowanie twarzy przy pomocy makijażu wbrew pozorom wcale nie jest trudne. Aby uzyskać optymalny efekt wystarczy poznać kilka tajników konturowania. Jednym z nich jest zapoznanie się i umiejętne wybranie kosmetyków do tego służących.

Na początek warto wiedzieć, że rysy twarzy modelować można na dwa sposoby: na mokro lub na sucho. Sposób konturowania zależy od tego, jaką konsystencję będą miały kosmetyki, których do modelowania użyjemy. Do konturowania na mokro wykorzystywane są płynne kosmetyki np. podkłady, a na sucho te o konsystencji stałej np. róże i bronzery.

Kosmetyki do konturowania sklasyfikować można również w oparciu o kryterium koloru, na te przyciemniające i na te rozjaśniające. Generalnie te o ciemnych odcieniach służą do tuszowania, wyszczuplania i niwelowania mankamentów naszej urody. Te jasne wykorzystywane są przede wszystkim do uwypuklania, powiększania i przyciągania uwagi.

Jednym z podstawowych kosmetyków służących do konturowania twarzy jest bronzer. Jego dodatkową zaletą jest to, że nadaje skórze ładnego, lekko opalonego kolorytu. Paleta barw dostępnych w drogeriach bronzerów jest bardzo szeroka, więc każda z nas powinna znaleźć odpowiedni dla siebie odcień. Co więcej kosmetyki te dostępne są zarówno w wersji matowej, jak i błyszczącej np. z lśniącymi drobinkami.

Popularne jest także modelowanie twarzy przy pomocy różu. Produkt ten szczególnie polecany jest paniom, które chcą uzyskać efekt ładnego, zdrowego kolorytu cery. Ważne jest jednak dobranie właściwego odcienia produktu do naszej urody.

Twarz konturować można również przy pomocy podkładu, szczególnie jeśli wykorzystamy do tego dwa czy trzy odcienie tego kosmetyku. Jaśniejszy aplikujemy wówczas na te partie buzi, które chcemy podkreślić i rozświetlić, natomiast ciemniejszy na te, które są problematyczne i wymagają np. zatuszowania. Ważne jednak aby przed rozpoczęciem konturowania przy pomocy podkładów całą twarz pokryć tego typu kosmetykiem o kolorze bazowym, wyjściowym, zbliżonym do koloru naszej skóry. Dopiero na niego aplikujemy podkłady, których chcemy użyć do modelowania.

Ostatnio kosmetycznym hitem okazują się być również tzw. rozświetlacze. Produkty tego typu są bardzo łatwe w użyciu, a jednocześnie potrafią pięknie uwydatnić atuty naszej twarzy, rozświetlić ją i nadać promienności.

Kosmetyki do konturowania twarzy są obecnie powszechnie dostępne, a ich ceny zaczynają się już od kilku- kilkunastu złotych. Chociaż można odnieść wrażenie, że Polki wciąż jeszcze podchodzą do nich z pewną dawką obaw i rezerwy, to jednak jednocześnie coraz chętniej kupują tego typu produkty. I całe szczęście- efekty ich zastosowania mogą być naprawdę bardzo korzystne.